В ритмі сучасної енергетики
м. Вінниця, вул. Пирогова, 151А, офіс 23-25.

Новини

19 листопада 2018 11:32
Генератори - енергія, коли вона потрібна

Генератор -це прилад, який забезпечує автономну подачу електроенергії. В залежності від уподобань та потреб генератори можуть бути газовими, бензиновими або дизельними. Сфера застосування генераторів досить широка - електростанція підійде для дачі, де часто виникають перебої з електрикою, для будинку, на випадок аварії або ж для застосування в промисловій і виробничій сферах, при проведенні ремонтних виїзних робіт і т.д.

Газові генератори - це мобільні електростанції, паливом для яких служить газ. Дані генератори являються найбюджетнішими енергоносіями і забезпечують споживача мінімальними витратами на електроенергію. Такі генератори можуть використовуватися як для маленьких дач, так і для великих котеджів, все залежить від обраної Вами потужності. Крім того, відмінною рисою є мінімальна кількість шкідливих речовин у вихлопі, що дозволяє розміщувати і використовувати пристрій поблизу будинку, на дачній ділянці. Ключові моменти, на які варто звернути увагу:

Споживання енергії може бути різною. Наприклад, для резервного використання досить моделі на 10-15 кВт, а для постійного варто звернути увагу на показники від 10 до 25 кВт. Цей критерій залежить від номінальної і пускової потужності приладів, які будуть підключатися. Мінімальна потужність генератора розраховується за принципом додавання 20% до сумарної номінальної потужності приладів. При цьому немає необхідності вибирати пристрій, який споживає більше, ніж сумарна пускова потужність підключається електрообладнання. Тривалість роботи в автономному режимі. Як правило, більшість моделей може пропрацювати приблизно 10-12 годин. ККД у сучасних моделей досягає 90% і навіть вище. Наявність таких функцій, як автоматичний відключення в залежності від стрибків напруги, імпульсних струмів і т.п. Регулювання часу запуску газового генератора - функція, яка багато в чому спрощує роботу з ним, але доступна далеко не всіх моделях. Підживлюються від газопроводу, а тому не вимагають постійних дозаправок, але для їх використання необхідно мати дозвіл. Залежно від місця установки можна підібрати різні за рівнем пило - та вологозахисту моделі. Крім того, важливу роль відіграють габарити і виконання. Так, захисний кожух здатний істотно полегшити використання генератора, не створюючи шуму.

Бензинові генератори - це прилад, без якого важко обійтися в разі відключення електрики.

Переваги бензиновых генераторів:

- електростарт;
- автоматичний регулятор напруги;
- електронний захист двигуна;
- високоякісна збірка;
- ергономічний дизайн.

Дизельний генератор - це пристрій, що дозволяє організувати резервну і автономну подачу електрики. Залежно від мети застосування такого генератора критерії вибору можуть відрізнятися.

Спочатку необхідно врахувати сумарну потужність, споживану електроустаткуванням, яке буде підключено до генератора. Даний тип генераторів є практично універсальним по сфері застосування.

Захисний кожух і підвищений рівень захисту від впливів пилу, вологи, атмосферного тиску, ультрафіолетових променів дозволяє задіяти прилад як в приміщенні, так і на вулиці, не побоюючись погодних умов і стрибків температури (в допустимих межах).

Пересувна дизельна електростанція може працювати в автономному режимі від декількох годин до доби і навіть більше. Для збільшення даного періоду часто встановлюють додаткові паливні баки більшої місткості.

Додаткові функції : можливість установки AVR, автоматичний стартер, регулювання тимчасових діапазонів запуску і багато іншого. Всі ці функції допоможуть зробити роботу генератора легше і комфортніше, підвищать надійність і продовжать експлуатаційний період.

Перед придбанням електростанції в першу чергу варто звернути увагу на наступні аспекти:

Потужність.

Даний параметр відіграє вагому роль, адже для використання пристрою в домашніх умовах і при аварійних або ремонтних операціях можуть знадобитися абсолютно різні за кількістю кВт генератори. Наприклад, для побутового застосування, навіть щоденного, досить вибрати генератор, що споживає від 3 до 7 кВт.

Моторесурс.

Широкий асортимент товару дозволяє вибрати як звичайні бюджетні моделі з моторесурсом до 500 годин і більш дорогі з ресурсом до 5000 годин. Тип альтернатора залежить від навантажень. З реактивними навантаженнями краще впорається синхронний, а з активними - асинхронний. Тип мережі. Як правило, в квартирах, дачах і багатьох житлових приміщеннях використовується однофазний тип електромережі, на виробництвах, у великих приватних будинках і т.д. можливе використаня трифазної мережі. Згідно типу мережі варто вибирати і тип електростанції. Сучасні електростанції мають просту і зрозумілу панель управління, щоб розібратися з нею непотрібно навичок в роботі з подібним електроустаткуванням. Бензинові генератори - недорогий варіант для домашнього використання, а ось для більш серйозних цілей варто задуматися про дизельну електростанцію.

Зворотній зв’язок
Зворотній зв’язок