Люмінесцентна лампа є газорозрядним джерелом світла, яка застосовується для освітлення не тільки в офісах і на виробництві, а так само в будинках, квартирах та гаражах. Головні переваги порівняно зі звичайними лампами розжарювання – це тривалий термін служби (до 20 разів вище) і в кілька разів більше енергоефективність (вони в рази менше споживають електроенергії при тому ж світловому потоці).
- Вони працюють все на напрузі 220 Вольт, рідше при послідовному підключенні двох на 127 Вольтах.
- Маркування з трьох букв. Перша означає Л – люмінесцентна, друга відтінок світіння. Д — денний, Б — білий, Е — природно-білий, ТБ — тепло-білий, ХБ — холодно-білий; К, 3, Ж, Р, С — відповідно червоний, зелений, жовтий, синій, блакитний, синій, УФ означає — ультрафіолетовий. Третя буква Ц (або дві ЦЦ) після перших двох свідчить про кольори високої якості. І в самому кінці стоять літери підкреслюють конструктивні особливості: У — U-образна, До — кільцева, Р — рефлекторна, Б — швидкого пуску. Цифри вказують потужність у Ватах. Споживана потужність знаходиться в межах від 18 до 80 Вт.
- В залежності від конструкції лампи зустрічаються з різними типами і розмірами власників (цоколів)Діаметр трубки позначається Т – розміром, після якого йде значення у восьмих частинах дюйма. Так маркування T8 свідчить про діаметрі в 26 міліметрів, а T12 — у 38 мм. Будьте уважні, а то придбайте лампу, не підходить до вашого світильника. Більш докладно читайте в цій нашій статті.
- Крім цоколя лампа повинна походити і по довжині, так Ви не вставите 18 Вт лампу в 32 Вт світильник, тому що їх довжина майже в 2 рази відрізняється.
При виборі потрібно дотримуватись деяких правил, які можуть вплинути в майбутньому на якість люмінесцентної лампи, а також на тривалість її терміну служби. Звертати увагу слід на такі показники технічних характеристик:
- погодні умови (якщо світильник на вулиці) і внутрішнє середовище в приміщенні, де передбачається використання;
- температурний режим, при якому буде відбуватися функціонування освітлювального приладу;
- напруга в мережі, що важливо для запобігання мерехтіння;
- розміри приладу. Необхідно передбачити, вміститься чи люмінесцентна лампа в світильник;
- прийнятна і необхідна потужність приладу, його колір і сила светопотока.
Вибравши люмінесцентну лампу з відповідними характеристиками, можливо надовго отримати якісний виріб. Його не доведеться міняти кожного місяця.