ПВ-3 - один з найпоширеніших проводів, що застосовуються в промисловості та побуті. Його підвищена гнучкість і стійкість до різних механічних та біологічних впливів, що призводять до руйнування ізоляції, розривів струмопровідних жил і, як наслідок, до коротких замикань, здобули йому таку популярність.
Використання
Область застосування проводу ПВ-3 в Україні досить широка, і в промисловості і сільському господарстві. Кабель застосовують при проведенні монтажних та пусконалагоджувальних робіт в устаткуванні та установках, що працюють на електричному струмі в мережах з напругою до 450В і частотою електричного струму до 400Гц. У тому разі, коли використання кабелю відбувається у мережах що працюють на постійному струмі, то напруга обмежується однією тисячею вольт.
Висока гнучкість кабелю є великою перевагою при прокладці та використанні його в освітлювальних мережах, як в промисловості, так і в побуті. При перегріві або пожежі ізоляція кабелю не горить, а самогасне. А все завдяки особливому складу інгредієнтів оболонки, який захищає кабель і від цвілевих грибків, і від вібрацій.
Особливості
Кабель ПВ-3 – це одна жила зі сплетених мідних дротів, покрита полівінілхлоридною ізоляцією. При монтажі і розбиранні кінців ця оболонка повинна без розриву відриватися від скрученої жили. У разі необхідності прокладки в різних розподільних щитах, металевих шафах і різних пультах, звідки відбувається управління підключеним обладнанням, верстатами і іншим, використовують усілякі будівельні конструкції, лотки, труби з металу або пластмаси, монтажні короби або лотки в освітлювальних ланцюгах.
При прокладанні кабелю ПВ-3 у середовищі з температурою нижче -15 С°, кабель обов'язково необхідно прогрівати, щоб уникнути його механічного пошкодження, особливо у місцях вигину. При нормальній температурі навколишнього середовища радіус вигину кабелю не повинен бути менше п'яти зовнішніх його діаметрів. Місця прокладки кабелю ПВ-3 повинні бути захищені від можливої конденсації або потрапляння вологи.